ŠRD Snežnik – Kozarišče vabi na 8. Tek po polhovih stopinjah, ki bo v soboto, 24.9.2011 s pričetkom ob 14:45.

Tek bo otvoritev Polharske noči, spored tekmovanja pa je naslednji:

14.45 tek na 600 m za mlajše in srednje osnovnošolce in tek na 1.500 m za starejše osnovnošolce
15.15 tek članic in članov na 14,6 km za ELGONova Notranjski tekaški pokal in na 7,7 km izven konkurence NTP

Kategorije na teku  14,6 km so standardne kot na drugih tekmah ELGONova Notranjskega tekaškega pokala, v teku izven konkurence ELGONova NTP na 7,7 km pa le ena ženska in ena moška kategorija.

ZEMLJEVID PROGE:

Trasa: gozdne poti in makadam

polhove trasa - Vabilo na 8. Tek po polhovih stopinjahEN NTP2011 RGB pokoncni - Vabilo na 8. Tek po polhovih stopinjah

Rekord proge (14,6 km):

M: Tadej Drobnič – 0:54:08
Ž: Manca Radivo – 1:06:07

Okrepčevalnice: 2

Teče se dva kroga, prvi se začne s krogom okoli jase prireditvenega prostora in nadaljuje proti Šmarati. Trasa nato poteka ob gozdu do Nadleškega polja, zavije nazaj proti Šmarati, jo prečka ter se vrne na isto pot po kateri teče od prireditvenega prostora. Ko zaključujemo prvi krog, se vrnemo do prireditvenega prostora, jaso ponovno obkrožimo v isti smeri, kot na začetku prvega kroga in nato ponovimo pot čez Nadleško polje. Ko zaključujemo drugi krog se ravno tako vrnemo v krog okoli jase in cilj je tik nad prireditvenim prostorom.
Trasa za mladinske kategorije bo posebej označena.

VIŠINSKI PROFIL PROGE:

Dolžina: 14,6 km

Profil navidezno prikazuje strme vzpone, dejansko pa je tek pretežno ravninski z nekaj “kucli”.

Profil označuje celotno progo, torej dva kroga od starta do cilja. Trasa bo primerno označena.

polhove profil - Vabilo na 8. Tek po polhovih stopinjah

Dostop do gradu Snežnik:
Oglejte si interaktivni zemljevid poti do gradu Snežnik v vasi Kozarišče. Dovoljeno bo parkiranje na parkirišču pred gradom in pod Zagradnimi njivami.

Prijave zbiramo od 13.30 do 14.30 na prireditvenem prostoru.

Štartnine za osnovnošolce ni, za vse odrasle (v konkurenci ELGONova NTP in izven konkurence ELGONOVA NTP) pa znaša 10 EUR na udeleženca in vključuje topel obrok, osvežilno pijačo med tekom in na cilju, društveno majico, brezplačen ogled polharskega muzeja, najboljši po posameznih kategorijah ELGONova NTP dobijo medaljo, najboljši v absolutni konkurenci pa pokal. Najhitrejši trije tekmovalci in tekmovalke absolutno v teku na 7,7 km izven konkurence  ELGONova NTP dobijo pokal.

Udeleženci sodelujejo na lastno odgovornost. Tek poteka po pravilih ELGONova NTP 2011.

Dodatne informacije lahko dobite na tel. št. 041/613-155 (Dušan Bavec) ali na .

Prireditev bo v vsakem vremenu.

Kako je bilo v prejšnjih letih si oglejte tule.

NOVO!

Letos bomo za tekače, ki se bodo udeležili vseh tekov v pokalu, pripravili na slavnostni prireditvi po koncu sezone v Kulturnem domu v Cerknici posebna priznanja. Torej še dodaten razlog več, da se udeležite vseh osmih tekov in se s tem zapišete med najbolj vztrajne tekače na Notranjskem. Tisti, ki ste bili na Maistrovem teku in na Križni gori, Slivnici, Cerkniškem jezeru in Logatcu, Blokah, morate biti z nami tudi na Polhovih stopinjah

PARTNERJI           ElgoNOVA NTP 2011:
fso%20120x60 - Vabilo na 8. Tek po polhovih stopinjah Izvedbo programa je omogočilo sofinanciranje Fundacije za šport.
Športna zveza Cerknica je nosilec Notranjskega tekaškega pokala 2011

elgonova big logo 270 - Vabilo na 8. Tek po polhovih stopinjah

nkr3 - Vabilo na 8. Tek po polhovih stopinjah

Medijski sponzor pokala so NKR novice