Prvi tek na Slivnico je bil izveden  že davnega leta 2000. Letos bo to njegova 12. izvedba. Pridite prvega maja na Slivnico v tekaškem koraku. To bo tretja tekma v letošnjem ElgoNOVA Notranjskem tekaškem pokalu 2011.

Grahovski gasilci in TKD Sovica bomo v nedeljo, 1.5.2011 ob 10:00 pripravili 12. Tek na Slivnico. Četrtič bo trasa izpeljana izpred novega gasilnega doma v Grahovem, kjer bo vsa prireditev vključno z otroškimi teki (štart in cilj) s pogostitvijo in podelitvijo priznanj.

Tekme se je prijel sloves “kraljevske” preizkušnje v pokalu. Tekači vsako leto radi premagujejo progo in se veselijo prihoda v cilj, ki jih čaka 1114m nad morjem. Gre za edino tekmo v pokalu, kjer je cilj nad 1000m. Najbrž je prav to eden izmed vzrokov, da številni tekači vedno znova prihajajo na ta lep košček naše male dežele.

Zemljevid trase teka

Slivnica tek trasa08 - Vabilo na 12. Tek na SlivnicoTrasa: štart je izpred gasilskega doma Grahovo, začetek asfalt (cca 450m), ostalo je makadam. Otroci tečejo po ulicah Grahovega.

Dolžina:

9,5km za člane

Osnovnošolski teki:

-550m za P1/F1

-800m za P2/F2

-2000m za P3/F3

Rekord proge:

M: Sebastjan Zarnik (2010) – 39:35

Ž: Mateja Šimic (2009) – 43:21

Kako pridete do Grahovega, kjer je vpis in štart proge pa TUKAJ.

Višinski profil proge

slivnica tek profil 09 - Vabilo na 12. Tek na Slivnico

ŠTART teka na 9,5 km za člane je ob 10:30 izpred gasilskega doma. Cilj je na parkirišču, tik pod vrhom Slivnice. Za vračilo v dolino predlagamo uhojeno in markirano pešpot oz. za starejše prevoz z vozili organizatorjev (omejeno št.).

PRIJAVE: Prijave bomo zbirali od 8:00 do 9:30 v gasilskem domu Grahovo. Prosimo upoštevajte vsa navodila in napotke prijavne ekipe. Tečemo na lastno odgovornost, prireditev bo ob vsakem vremenu. Tek poteka po PRAVILIH ElgoNOVA NTP 2011. Štartnina za člane je 10eur, za osnovnošolce pa prijavnine ni.

ŠTART teka za osnovnošolske kategorije je izpred gasilskega doma, kjer je tudi cilj, saj so proge krožne. Štarti tekov si sledijo:
– P3/F3: 10:00
– P2/F2: 10:05
– P1/F1: 10:15

Vabljeni tudi pohodniki, ki se boste lahko brezplačno prijavili na pohod v gasilskem domu v Grahovem. Tam boste ob prijavi dobili tudi bon za hrano in pijačo, ki vas bo potem, ko se boste vrnili z vrha čakala v gasilskem domu.

Prevoz obleke in predmetov do cilja bo organiziran – gasilski kombi. Na progi sta 2 okrepčevalnici in sicer prva na cca 4,5 km in druga na 7 km. Okrepčilo bo tudi na vrhu.

Kako je bilo v prejšnjih letih si oglejte tukaj.

VREME: napoved za Cerknico.

Vse informacije o prireditvi: Gornik Milan – 041/553-499; Elvis Požek – 040/599-859, ntp(@)drustvo-sovica.si

NOVO!

Letos bomo za tekače, ki se bodo udeležili vseh tekov v pokalu, pripravili na slavnostni prireditvi po koncu sezone v Kulturnem domu v Cerknici posebna priznanja. Torej še dodaten razlog več, da se udeležite vseh osmih tekov in se s tem zapišete med najbolj vztrajne tekače na Notranjskem. Tisti, ki ste bili na Maistrovem teku in na Križni gori, ne smete manjkati na Slivnici icon smile - Vabilo na 12. Tek na Slivnico .

PARTNERJI           ElgoNOVA NTP 2011:
fso%20120x60 - Vabilo na 12. Tek na Slivnico Izvedbo programa je omogočilo sofinanciranje Fundacije za šport.
Športna zveza
Cerknica
Športna zveza Cerknica je nosilec Notranjskega tekaškega pokala 2011

elgonova big logo 270 - Vabilo na 12. Tek na Slivnico

Generalni sponzor pokala je podjetje Elgo Nova

nkr3 - Vabilo na 12. Tek na Slivnico

Medijski sponzor pokala so NKR novice

Sponzorji Teka na Slivnico so še:

Alpod,

Brest pohištvo,

En Krajcar,

Eurobox,

Korida,

Tur Servis,

ElgoLine,

Zavarovalnica Maribor,

A-Preles,

Pizzerija Glažek,

Deželna banka Slovenije.

Bog jim ohrani dobro navado 🙂

 

 

 

In ne pozabite: Lepu je tečt icon smile - Vabilo na 12. Tek na Slivnico