Pretekli konec tedna je bil za tekače TKD Sovice znova aktiven.

V soboto popoldne so se v močni pripeki naši tekači mudili na Teku po Lončariji, ki šteje za Dolenjski pokal.

Tek 2012 0365 300x168 - Sovice na 11. Teku po Lončariji in 8. Teku na Kokoš

Milan Gornik prvi z leve

Jože Otoničar je zasedel 23. mesto med 167 uvrščenimi, v kategoriji pa 4. mesto. Za 9,4km dolgo progo je potreboval dobrih 36min. Milan Gornik in Jure Gorniksta se uvrstila na 37. in 38. mesto skupno, v kategoriji pa sta oba zasedla drugo mesto. V cilj sta prišla v dobrih 39 minutah.

Tek 2012 0366 300x168 - Sovice na 11. Teku po Lončariji in 8. Teku na Kokoš

Jure Gornik

V nedeljo je bil na vrsti Tek na Kokoš v Lipici, ki šteje za Primorski pokal v gorskih tekih. Proga je dolga 3,2km in ima 275m višinske razlike.

Teka se je udeležil Izak Hribar Meden in zasedel absolutno 4. mesto med 53 udeleženci, v kategoriji pa je prepričljivo zmagal. Za progo je potreboval 15min in 49s.

IMGP6243 300x225 - Sovice na 11. Teku po Lončariji in 8. Teku na Kokoš