Pozdravljeni kolesarji!

sovice v vasi Rut 300x225 - Povzetek kolesarske sezone 2014

sovice v vasi Rut ob vaški lipi

Zaključili smo še eno uspešno kolesarsko sezono. Skupaj smo se zbrali 29-krat. Prevozili smo dobrih 3.100 km. Naših akcij se je vsaj enkrat udeležilo kar 41 kolesarjev, tistih najbolj rednih (vsaj sedem udeležb) pa nas je bilo 13. Sezono nismo v celoti speljali po načrtih (nismo šli v oddaljeno slovensko pokrajino, vreme nam je zagodlo pri izletu na znamenito tujo gorsko cesto, pa tudi gorska tura Vršič – Mangart očitno ne bo tradicionalna), smo pa dodali dva ekstrema (Do Vršiča in nazaj ter Kolesarskih 8 ur Slivnice), katera sta bila zelo dobro  številčno obiskana. Kronometer smo prestavili na začetek septembra, kar se je izkazalo za dobro. Zaradi čedalje večjega števila posebnih tur (to so sobotne ture, načeloma vsako tretjo soboto) in časovne omejitve bomo v prihajajočih sezonah načrte prilagajali sproti glede na večinske želje članstva, vsekakor pa bomo najbolj priljubljene aktivnosti poskušali obdržati tradicionalne.

Omeniti je potrebno še Sredino rundo in Petkov trening, katera sta se letos prijela precej bolje kot pred dvema letoma. Zavidljiva udeležba je bila predvsem v prvih treh mesecih, padec pa je sledil v počitniških mesecih. Z obema aktivnostima gre v bodoče nadaljevati.

Vso statistiko letošnjih nedeljskih in sobotnih potepanj si je mogoče ogledati v tabeli  Statistika Sovica.

Se vidimo spet nekje aprila naslednje leto.

Lp, Toni.