Letos je pred nami šesta sezona NTP-ja. Tako kot v prejšnjem letu, pokal sestavlja 8 tekov. Začeli bomo na Uncu zadnjega marca, končali pa pozno jeseni v Kulturnem domu v Cerknici na slavnostni podelitvi.5016026 300x225 - ELGONova Notranjski tekaški pokal 2012 - predstavitev

Notranjski tekaški pokal 2012 se bo začel, tako kot v zadnjih treh letih, na Uncu s 4. Maistrovim tekom, ki bo na sporedu 31.3.2012. Nato bomo skočili na letos jubilejni Tek na Križno goro, kmalu zatem pa bo na vrsti kraljevski Tek na Slivnico. Čarovnice bomo tako kot veleva tradicijapozdravili prvega maja. Po teku na Slivnico sledi mesec dni brez tekaških prireditev, saj nas naslednja preizkušnja našega pokala čaka v začetku junija. Tekli bomo na Teku ob Cerkniškem jezeru, ki velja za najbolj obiskan tek. Hkrati je to tudi tek z najdaljšo tradicijo. Čez 14 dni sledi lanska novost v našem pokalu, Olimpijski tek v Logatcu, ki se je zelo uspešno priključil seriji tekaških prireditev na Notranjskem. Po tej preizkušnji bo nekaj več časa za regeneracijo, dopuste in seveda treninge. Prireditelji teka na Blokah nas bodo na Tek po Blokah povabili v začetku septembra, kjer nas čaka kratkih šest kilometrov. V oktobru nas čakata še dva teka. Najprej bomo tekli na Teku po Polhovih stopinjah, ki je zaradi dolžine dober trening za Ljubljanski maraton. Zaključek šeste sezone NTP  bo 14.10 v Rakovem Škocjanu, kjer bomo pretekli in preizkusili svojo formo na 10km. Pokal poteka v štirih občinah in verjamemo, da bo privabil še več ljudi, torej bo še lepše tečt. Po končanih osmih tekih pa bomo priznanja in medalje podelili v Kulturnem domu v Cerknici pozno jeseni.

Pravila  NTP 2012

Pravila ostajajo enaka kot lansko leto, z nekaj  popravki in dopolnili. Tudi štartnina ostaja 10 EUR za odrasle, za otroške teke štartnine ni. Prosimo vas, da si preberete PRAVILA, ki jih mora poznati vsak tekač, ki teče v pokalu.

NTP 2012 vključuje 8 tekaških prireditev:

DATUM                             NAZIV                                    URA                              RAZDALJA                              KRAJ

31.3.2012                       4. Maistrov tek                                10:30                                   8km                                   Unec

15.4.2012                     10. Tek na Križno goro                      10:00                                   4km                                    Lož

1.5.2012                       13. Tek na Slivnico                            10:00                                   9,5km                                Grahovo

3.6.2012                       16. Tek ob Cerkniškem jezeru              9:30                                    9,3km                               Ribiški kot

17.6.2012                      Olimpijski tek Logatec                        9:00                                    9,8km                                 Logatec

9.9.2012                        4. Tek po Blokah                              10:00                                   6,7km                                  Bloke

6.10.2012                      9. Tek po Polhovih stopinjah              16:00                                   14,6km                              Kozarišče

14.10.2012                    9. Tek po Rakovem Škocjanu              10:00                                    9,8km                           Rakov Škocjan

Kje so naši teki?

Na spodnjem zemljevidu kliknite na modre kapljice, da se vam odpre ime teka. Zemljevid si lahko tudi prilagajate in pogledate trase in prizorišča bolj natančno.
Oglejte si NTP 2012 na večjem zemljevidu.

Lokacije, datumi in ure tekov so zdaj znani. Ker na Notranjskem “Lepu je tečt”, si vabljen, da se nam pridružiš in tako postaneš del NTP-ja!

Več o ustanovitvi NTP-ja in ciljih le-tega pa je zapisano na posebni strani.

Več informacij:
Koordinator NTP 2012 je Izak Hribar Meden, ki bere in sliši na 051/319-365.


fso%20120x60 - ELGONova Notranjski tekaški pokal 2012 - predstavitev Izvedbo programa je omogočilo sofinanciranje Fundacije za šport.
Športna zveza
Cerknica
Športna zveza Cerknica je nosilec  Notranjskega tekaškega pokala