janhribar - Jan Hribar - dobitnik bronaste medalje na evropskem prvenstvu v francoskem boksu

Najboljši športnik leta 2010 v Občini Cerknica nas navdušuje tudi v letu 2011.

16 in 17. septembra je v sosednji Italiji, v pristaniškem mestu Genova, potekalo evropsko člansko prvenstvo v  savatu (francoski boks). Tekmovanja se je udeležil tudi slovenski favorit Jan Hribar iz Žerovnice pri Cerknici ter v močni konkurenci
osvojil odlično tretje mesto.

Jan je v svojih borbah pokazal izjemen talent in znanje, še posebej v borbi s Francozom, s katerim sta se pomerila v zelo enakovredni in kvalitetni borbi, a so ob koncu sodniki zmago vseeno prisodili Franciji, saj velja za najboljšo v tem športu.

Jan Hribar se kot aktiven tekmovalec v slovenski savate reprezentanci redno udeležuje domačih in mednarodnih tekem v savatu, kjer dosega vrhunske rezultate, v domači Občini Cerknica, od koder prihaja, pa je bil  izbran za najboljšega športnika leta  2010. Držimo pesti za naslednje leto, ko bo zopet poskušal poseči po najvišjih uvrstitvah.

Janu čestitamo in mu želimo še veliko uspehov na njegovi športni poti!