grahovo predel1 - Dan Sovice - 15.8.2014

Pot Grahovo – Predel

Člani našega društva so podali idejo, da enkrat na leto združimo vse naše vadbe (pohodi, kolesarjenja, tek) in tako smo se odločili, da organiziramo Dan Sovice. Padla je odločitev, da gremo na praznik, v petek, 15.avgusta 2014 na Mangart. Mangart je 2679 metrov visok vrh v Julijskih Alpah in je četrti najvišji vrh v Sloveniji.

Zbor vseh članov je v petek, 15. avgusta ob 6.00  v Grahovem – Baza bar.

Pot nas bo z avti vodila iz Grahovega preko Rateč in Trbiža na nekdanji mejni prehod Predel. Od tam pa bomo šli po cesti za Mangart.

Na Mangart se bomo po cesti vzpeli s tekaškimi rolkami in gorskimi ali cestnimi kolesi, tekači pa bodo to razdaljo pretekli. Dolžina iz Predela do Mangarta je cca. 12 kilometrov. To je najvišje ležeča gorska cesta v Sloveniji.

predel mangart1 - Dan Sovice - 15.8.2014

Pot Predel – Mangart (tekaške rolke, kolesarji, tekači)

Pohodniki pa imate možnost, da se z avtom pripeljete do konca ceste ter se s parkirišča odpravite na vrh Mangarta (cca. 2 uri hoje) – nadmorska višina Koča (1906m), vrh Mangarta (2679m).

Mangart1 - Dan Sovice - 15.8.2014

Mangart 2679m

Dan bomo zaključili s piknikom na koncu mangartske ceste. Pijačo in kruh prinesite s seboj, za čevapčiče pa poskrbi TKD Sovica.

Zaradi lažje organizacije (prevoz z avti, čevapčiči) se prosim prijavite na eni izmed spodnjih številk.

Izlet poteka na lastno odgovornost!

Info in prijave:

– za tekaške rolke, tekače in pohodnike Milan Gornik (041553499),

– za kolesarje Toni Žnidaršič (031779375)