Tek po sledeh medveda, Loški potok, 13.8.

To soboto se nadaljuje Notranjski tekaški pokal 2022 s tekom v Loškem potoku! Neutralia klub pripravlja nov odličen dogodek, otroški in odrasli teki bodo izpeljani na tradicionalni lokaciji. Tek za odrasle poteka v obratni smeri, kar bo progo naredilo lažjo in hitrejšo!

Štart in cilj teka bosta na njivah na začetku vasi Retje, kjer bo ograjen prireditveni prostor, tik ob lokalni cesti Retje-Hrib. Proga je speljana po makadamski poti med travniki in pašniki, del poti pa poteka ob robu gozda. Proga je na začetku ravninska, potem se stalno vzpenja in spušča, zaključek je ravninski.

Časovnica otroških tekov:

17:00 cicitek
17:05 F1/P1
17:10 F2/P2
17:20 F3/P3

Štart teka za odrasle:

17:30 v Retju – 7,5km

Opis proge za odrasle tekačice/tekače:

Proga letos poteka v obratni smeri, kar pomeni, da je ravninski prvi kilometer enak, nato pa zavijemo pri cerkvi desno, se rahlo vzpnemo, zavijemo levo in se spustimo, nato pa sledi še nekaj vzponov in spustov, na koncu pa se poti znova združijo pri cerkvi, zadnji kilometer je enak.

visina 1 - Tek po sledeh medveda, Loški potok, 13.8. tek karta 2 - Tek po sledeh medveda, Loški potok, 13.8.

Kako do štartnega prostora:
Opis iz smeri Cerknice (Unca): na avtocesti zavijemo za izvoz Unec, tam se usmerimo proti Cerknici. Pot nas vodi skozi Cerknico proti Novi vasi (cca 20min), ko pridemo do Nove vasi, še vedno vozimo naravnost in po nekaj kilometrih vožnje naravnost zavijemo v križišču desno za Studenec na Blokah, od tam pa samo še 10min.

20813276 1552978684722149 852083028 o - Tek po sledeh medveda, Loški potok, 13.8.

Štartnina znaša 12eur za odrasle, za otroke 3eur, cicitek je brezplačen! Pravila teka.

Izbrali bomo tudi najboljši povprečni moški/ženski čas. Oba prejmeta brezplačno vadnino Izišport tekaških vadb za en mesec.

turizem loski potok18 - Tek po sledeh medveda, Loški potok, 13.8.

Pogostitev in razglasitev rezultatov ter podelitev priznanj bo na štartno ciljnem prostoru pol ure po prihodu zadnjega tekača na teku za odrasle, torej predvidoma okrog 19:00.

Glavno nagrado, lastno zadovoljstvo in veselje, prejmeš takoj po prihodu v cilj.

Dodatne informacije: ntp@drustvo-sovica, 051 319 365 (koordinator pokala).