TeknaKriznogoro 2010 pasica - Vabilo na 8. Tek na Križno goro

Kratka in sladka je proga na Križno goro.

V nedeljo, 18.4.2010 bo v organizaciji Športnega društva Križna gora na sporedu tradicionalni osmi Tek na Križno goro.

Letos so organizatorji prisluhnili željam otrok in staršev in prilagodili trase za vse otroške kategorije. Proge so krajše, še vedno pa se končajo na vrhu Križne gore. Več o njih spodaj v razpisu. Križnogorski tek je bil vedno množično obiskan zato se napoveduje lep dogodek. Ker je letos po dveh “mokrih” tekih na vrsti sonce, ne zamudite druženja na vrhu gore.

Tek za člane je nespremenjen in se začne v Ložu na asfaltu in poteka po cesti do naselja Sveta Ana, kjer zavije desno na kolovoz, ki se pne do vrha Križne gore. Cilj je med cerkvijo in zvonikom na samem vrhu gore. Prireditelji sprejemajo tudi prijave pohodnikov, ki se želijo udeležit te množične prireditve.
trans - Vabilo na 8. Tek na Križno goro

ZEMLJEVID PROGE

Trasa: asfalt iz Loža do Sv. Ane nato kolovoz do vrha

Dolžine:

4,1 km za člane (štart v Ložu)

Osnovnošolski teki:

300 m za kat. P1/F1
1000 m za kat. P2/F2
1300 m za kat. P3/F3

Rekord proge (članski):

M: 0:17:37 – Malavašič Borut (2007)
Ž: 0:20:42 – Simona Žabjak (2006)

 

 


Kako pridete do Loža, kjer je vpis in štart proge si oglejte TUKAJ.

krizna gora trasa - Vabilo na 8. Tek na Križno goro

VIŠINSKI PROFIL PROGE:

 

 

 

 

Višinski profil in karta izmerjena z GPS napravo Garmin Forerunner 305. Natančnost cca +/- 8m. Višinski profil izdelan s pomočjo SportTracks.

krizna gora profil - Vabilo na 8. Tek na Križno goro


PRIJAVE:
Prijave bodo zbirali od 8:00 do 9:30 pred stavbo Kovinoplastike Lož. Prosimo upoštevajte vsa navodila organizatorjev. Štartnina je 10€ za tekače in pohodnike, ki se želijo prijaviti in prejeti simbolično darilo ter klobaso na vrhu. Otroci, kot vedno v NTP, tečejo brezplačno.
Tečemo na lastno odgovornost, prireditev bo ob vsakem vremenu. Tek poteka po Pravilih NTP 2010.

START teka na 4,1 km za člane je ob 10:00 v Ložu.

START vseh treh osnovnošolskih tekov je ob 10:45 hkrati. Organizator bo poskrbel za prevoz otrok do Svete Ane. Zadnjič bo kombi iz Loža odpeljal ob 9:40, zato bodite pozorni. Od tam se boste s svojim štarterjem odpravili na štart. Kategorija P3/F3 ima štart pri Sveti Ani, kategorija P2/F2 pri kapelici, ki je tik ob progi pri vhodu v gozd, kategorija F1/P1 pa štarta na ravnici po prvem ostrem ovinku pod vrhom.
 
Vse informacije o prireditvi dobite na spodnjih kontaktih:
Nejc Kordiš, 040 324 266 in Matej Zakrajšek, 041 985 291

ZGODOVINA TEKA in REZULTATOV: Spletna stran organizatorja s preteklimi rezultati WWW.
Zanimivosti o kraju prireditve: LOŽ, KRIŽNA GORA, KRIŽNA JAMA in še vremenska napoved za Lož.

 

PARTNERJI NTP 2010:  
fso%20120x60 - Vabilo na 8. Tek na Križno goro Izvedbo programa je omogočilo sofinanciranje Fundacije za šport.
Športna zveza
Cerknica
Športna zveza Cerknica je nosilec Notranjskega tekaškega pokala 2010

… in ne pozabi, Lepu je tečt!