Rezultati 22. teka ob Cerkniškem jezeru Krepko za krepko zdravje
Včeraj je 22. teku ob Cerkniškem jezeru Krepko za krepko zdravje teklo kar 272 udeležencev v vseh kategorijah, od tega 133 odraslih na 11.5km, 35 odraslih na 3.8km, 74 šolskih in 30 predšolskih otrok. Organizator, ŠZ Cerknica s Sebastjanom Štrausom na čelu, je znova poskrbel za prvovrsten tekaški dogodek v osrčju Notranjske.

Vse skupaj se je začelo ob 9.20, ko so na koncu Dolenjega jezera štartali predšolski otroci, CICItekači. Teh je bilo kar 30. Nekaj minut za njimi so se na ravnini nasipa, ki vodi čez Cerkniško jezero, po različno dolgih progah podili osnovnošolci. S popolnoma ravninsko, a vročo progo, je opravilo 74 osnovnošolcev.

Ob 10. uri se je pričel tek na 11,5km za odrasle. To je bil tretji tek v letošnjem Notranjskem tekaškem pokalu ebm-papst 2018. Trasa, pretežno ravninska, nas je vodila čez nasip jezera, mimo zadnjega kraja v smeri Otoka. Trasa je bila vroča, v prvih 4km je brez enega samega vzpona. Nato sledi vzpon in spust proti vasi Otok, kjer je tudi edini 400m asfaltiran odsek na celotni progi. Sledi spus v obsežne gozdove Javornikov, ki so nam v drugi polovici proge nudili prijetno senco, ki smo je bili zelo veseli. Druga polovica hitro mine, saj je veliko kratkih klančkov in spustov, ki popestrijo tek. Zadnja kilometra sta garaška, saj se vrnemo na gladino jezera in odtečemo proti cilju po isti poti. Zadnja ravnina je dober trening tudi za glavo, saj cilj vidiš pred sabo, potrebnega pa je še nekaj truda, saj je zadnji ravninski odsek dolg 900m. Kar je precej malo proti zadnji maratonski ravnini v Ljubljani :).

Nekaj minut za najdaljšim tekom so štartali tudi tekačice in tekači na 3,8km, ki je netekmovalne narave. 38 se vas je podalo na lažjo progo. Bravo!

Sponzor Notranjskega tekaškega pokala 2018 je podjetje ebm-papst, sponzor 22. Teka ob Cerkniškem jezeru pa je mlekarna krepko. Velika zahvala obema glavnima sponzorjema, obenem ne pozabimo številne manjše ter tudi vse prostovoljce. Brez vseh vas teka v takem obsegu in kvaliteti ne bi bilo.

mlekarna krepko - Rezultati 22. teka ob Cerkniškem jezeru Krepko za krepko zdravje

Najhitreje je z 11,5km dolgo progo opravil atlet Jaka Grže, ki je v finišu premagal nekdanjega biatlonca Simona Kočevarja, tretje mesto si je pritekel konstantno odlični Miha Marinč. Pri dekletih je prvič letos slavila Pivčanka Kristina Bele, druga je bila Karmen Petrovčič Potočnik, na najnižjo stopničko je pritekla domačinka, Ana Otoničar. Zmagovalci pa ste tudi vsi ostali, ki ste v zahtevnih razmerah premagali katerokoli progo.

34337148 2135970239750554 6287082928723722240 n - Rezultati 22. teka ob Cerkniškem jezeru Krepko za krepko zdravje

22. Tek ob Cerkniškem jezeru rezultati absolutno
22. Tek ob Cerkniškem jezeru rezultati po kategorijah

22. Tek ob Cerkniškem jezeru točkovanje absolutno

22. Tek ob Cerkniškem jezeru točkovanje po kategorijah

22. Tek ob Cerkniškem jezeru cicitek in 3,8 km

Po teku je sledilo druženje in podelitev v prijazni okolici gostišča. Na podelitvi so bili prisotni številni znani obrazi. Medalje in nagrade sta podelila župan občine Cerknica, Marko Rupar in direktorica Mlekarne Krepko, Sandra Turnšek.

FOTOGALERIJA – avtor vseh fotografij je Jože Opeka.

TEK NA 3,8KM
TEK NA 11.5KM prva
TEK NA 11.5KM druga
TEK NA 11,5KM tretja
TEK NA 11,5KM četrta
TEK NA 11,5KM peta

Fotogalerije in poročilo sledi. Hvala vsem udeležencem in organizatorju za odličen tek. Naslednji tek v Notranjskem tekaškem pokalu ebm-papst 2018 je Bistrški tek, ki bo že v soboto, 9.6. v Ilirski Bistrici. Razpis sledi.

Partnerji NTP ebm-papst 2018:

Generalni sponzor pokala je podjetje ebm-papst.
Izvedbo programa je omogočilo sofinanciranje Fundacije za šport, Športne zveze Cerknica in občine Cerknica   fso%20120x60 - Rezultati 22. teka ob Cerkniškem jezeru Krepko za krepko zdravje
 14519778 1859873500907694 1047403299859943743 n - Rezultati 22. teka ob Cerkniškem jezeru Krepko za krepko zdravje– podpornik in donator                 znak obcina cerknica napis zgoraj - Rezultati 22. teka ob Cerkniškem jezeru Krepko za krepko zdravje