Kar se je še pred nekaj leti zdelo neverjetno, je danes realnost. Mitja Rok, kolesar iz Grahovega ob Cerkniškem jezeru, je zmagal  več kot 1200 kilometrov dolgo dirko okrog Slovenije –DOS RAS Extreme 2013. Včeraj je vozil na tretjem mestu, ponoči pa je v dežju odstopil najhitrejši do tistega trenutka, Thomas Ratschob. Mitja si je privozil prednost tudi pred Joachimom Ladlerjem, ki je osvojil drugo mesto. Tretji je bil še en Slovenec, Sandi Bayer.

V Grahovem ga je po pričakovanjih pričakala velika množica navijačev. Od tam pa do Postojne se je odpravilo veliko navijačev, ki so mu stisnili roko v Postojni, kjer je po Juretu Robiču in Marko Balohu postal tretji Slovenec, ki je osvojil DOS RAS Extreme.

Poleg tega je Mitja osvojil tudi vzpon na Vršič, ki poteka v čast žal pokojni legendi, Juretu Robiču.

Bravo Mitja in celotna ekipa, ki je dihala z njim od starta do cilja!

600996 345186422270749 188581265 n - Mitja Rok zmagal na DOSu!