Pozdravljeni kolesarji!

Ta vikend je na sporedu dvojni program.

V soboto bomo premierno izvedli nekaj novega. Prvoten plan je obisk visokogorske ceste v tujini. Letos je to najvišji avstrijski prelaz pod mogočno goro Grossglockner. Trasa je naslednja: Dollach – Hochtor – Zeller Fusch – Edelwissespize – Franz Josef Hohe – Dollach.  Dolžina je okoli 122 km. Povzpeli se bomo trikrat preko 2400 m nad morjem. Po lastni presoji se lahko kdo povzpne tudi na samo eden ali dva vrhova.

V primeru slabe vremenske napovedi v avstrijskih alpah bomo izvedli rezervni scenarij. Podali se bomo na ultra maraton. Trasa je naslednja: Cerknica – Rakitna – Trebnje – Novo mesto – Gorjanci – Metlika – Kočevje – Cerknica. Trasa je dolga okoli 252 km.

V nedeljo bomo opravili eno krajšo turco. Trasa je naslednja: Cerknica – Logatec – Koča Mladika – Cerknica. Dolžina je okoli 59 km.

V soboto 29.6.2013 se dobimo ob 04:00 uri v Cerknici pri pošti, kjer se spakiramo v avtomobile in odpeljemo v Avstrijo. Zaenkrat nas je prijavljenih 10 kolesarjev. V primeru, da se nam bi želel pridružiti še kdo, naj me kontaktira, da se dogovorimo zaradi prevoza.

V primeru, da Grossglockner odpovemo zaradi slabe vremenske napovedi (dokončna odločitev bo padla v petek 28.6.2013 ob 16.00 uri), se v soboto 29.6.1013 dobimo ob 07.00 uri v Cerknici pri pošti. POZOR! Maraton zaradi daljše dolžine začnemo ob 07:00 uri.

V nedeljo 30.6.2013 se dobimo ob 08.00 uri v Cerknici pri pošti.

Dodatne informacije dobite na 031 779 375 ali na .

Lp, Toni.