Pozdravljeni kolesarji!

Po lanskem uspešnem izletu na avstrijski Grossglockner se letos podajamo na italijanski Stelvio.  Na ta znamenit vzpon naj bi se v primeru ugodne vremenske napovedi vzpenjali na soboto dne 9.avgusta 2014. Za tak izlet mora biti vreme primerno, drugače izlet prestavimo na prvo primerno naslednjo soboto v avgustu.

Plan izleta je sledeč:

– odhod iz Cerknice proti Prato allo Stelvio v petek popoldne, možne so tri poti: preko Verone 537 km 5h 20′, preko Bassana del Grappe 456 km 5h 40′, preko Avstrije 463 km 6h 15′;

– prenočitev nekje v dolini reke Adige (sobe, camp ali “hotel modro nebo”);

– začetek kolesarjenja v soboto ob 08.00 uri, po dogovoru lahko tudi že prej. Trasa je sledeča: Prato – Stelvio – Bormio – Stelvio – Mustair (CH) – Stelvio – Prato. Na prelaz se pride iz treh strani. Vsak vzpon je dolg dobrih 20 km. Realno bi moralo štiri ure zadoščati za en vzpon in spust. Vsi prevozimo prvi vzpon, za drugega in morebitnega tretjega se odloči vsak sam po lastni presoji (na prelazu je gostinska koča, možnost sončenja ali planinarjenja, verjetno bi se našlo še kaj, 🙂 ;

– v kolikor bodo med nami junaki, ki se bodo trikrat vzpenjali na Stelvio, je predviden zadnji spust proti Pratu okoli 19.00 ure, drugače pa seveda že prej;

– okoli 21.00 ure odhod proti domu ali prenočitev nekje v dolini reke Adige.

Do sobote 2.avgusta 2014 mi sporočite, kdo je zainteresiran za izlet bodisi kot kolesar ali kot spremljevalec, kdo ima možnost peljati avto ter koliko oseb in koles, kdo bi rad prenočil v sobi, kdo v kampu in kdo pod milim nebom. Sporočite tudi, kdo bi prespal tam tudi po dogodku in kdo bi šel domov že v soboto.

Vabljeni v čim večjem številu! Povabite na izlet z nami svoje družinske člane ter prijatelje ob drugje.

Dodatne informacije dobite na 031 779 375 ali na .

Lp, Toni.