EN NTP2011 RGB pokoncni - ElgoNOVA Notranjski tekaški pokal 2011 - predstavitevPred nami je že peta sezona NTP-ja. Pridružil se nam je generalni sponzor ElgoNOVA. Letos tečemo tudi v Logatcu, zato pokal znova sestavlja 8 tekem.

 

ElgoNOVA Notranjski tekaški pokal se bo letos začel, tako kot v zadnjih dveh letih, na Uncu s 3. Maistrovim tekom, ki bo na sporedu 2.4.2011. Nato bomo skočili na Križno goro, kmalu zatem pa bo na vrsti kraljevski Tek na Slivnico, ki bo na sporedu prvega maja. Po teku na Slivnico si bomo vzeli nekaj več časa za počitek, saj nas naslednja preizkušnja našega pokala čaka v začetku junija. Tekli bomo na Teku ob Cerkniškem jezeru, ki velja za najbolj obiskan tek. Že čez teden dni pa sledi novost ElgoNOVA NTP 2011, saj smo mu priključili dodatno prireditev. To je nekaterim tekačem že poznan Olimpijski tek v Logatcu, ki bo organiziran po standardih našega pokala in verjamemo, da bo postal tradicionalno prizorišče tudi v prihodnje. Ta tek je ravninskega značaja  in poteka izključno po asfaltni podlagi. Po tej preizkušnji bo nekaj več časa za regeneracijo, dopuste in seveda treninge. Znova se bomo srečali  septembra na Blokah, kjer nas čaka kratkih šest kilometrov. Tekači se bomo v drugi polovici septembra zbrali na Teku po Polhovih stopinjah, ki je zaradi dolžine dober trening za Ljubljanski maraton. Zaključek pete sezone ElgoNova NTP 2011 bo oktobra, kot nam tradicija veleva, v Rakovem Škocjanu, kjer bomo pretekli in preizkusili svojo formo na 10km. Pokal sedaj poteka v štirih občinah in verjamemo, da bo privabil še več ljudi, torej bo še lepše tečt.

Pravila ElgoNOVA NTP 2011

Pravila ostajajo enaka kot lansko leto. Tudi štartnina ostaja 10 EUR za odrasle, za otroške teke štartnine ni. Prosimo vas, da si preberete PRAVILA, ki jih mora poznati vsak tekač.

Kaj je novega?

Kot že ime pokala pove, ima pokal generalnega sponzorja, podjetje ElgoNOVA. Pokal smo razširili z Olimpijskim tekom v Logatcu. Gre za ravninski tek, dolžine nekaj manj kot 10km. V kratkem bomo začeli s tekaško vadbo, o kateri si boste lahko več prebrali na naši strani. Obveščeni boste kdaj in kje bo začetek vadbe.

ElgoNOVA NTP 2011 vključuje 8 tekaških prireditev:

DATUM NAZIV URA Razdalja KRAJ
sobota, 2.4.2011 3. Maistrov tek 10:30 8 km Unec
nedelja, 17.4.2011 9. Tek na Križno goro 10:00 4 km Lož
nedelja, 1.5.2011 12. Tek na Slivnico 10:00 9,5 km Grahovo
nedelja, 5.6.2011 15. Tek okoli Cerkniškega jezera 9:30 9,3 km Ribiški kot pri Cerknici
nedelja, 12.6.2011 Olimpijski tek 9:00 9,8 km Logatec
nedelja, 11.9.2011 3. Tek po Blokah 10:00 6,4 km Nova vas, Bloke
sobota, 24.9.2011 8. Tek po polhovih stopinjah 16:00 14,6 km Kozarišče – Grad Snežnik
nedelja, 9.10.2011 8. Tek po Rakovem Škocjanu 10:00 9,8 km Hotel Rakov Škocjan

*Organizatorji si pridržujejo pravico do sprememb ure tekem. Za natančnejše informacije spremljajte to stran, saj bodo tu objavljeni razpisi za posamezne teke.

Kje so naši teki?

Na spodnjem zemljevidu kliknite na modre kapljice, da se vam odpre ime teka. Zemljevid si lahko tudi prilagajate in pogledate trase in prizorišča bolj natančno.
Oglejte si ElgoNOVA NTP 2011 na večjem zemljevidu.

Lokacije, datumi in ure tekov so zdaj znani. Na tebi je, da narediš nekaj zase, zato ti je namenjen pokal. S seboj pripelji tudi prijatelje, da nam bo še lepše in lažje teči. In ne pozabi, tudi letos pravimo: “Lepu je tečt”, še posebej na Notranjskem!

Več informacij:
Koordinator ElgoNOVA NTP 2011 je Izak Hribar Meden, ki bere in sliši na 051/319-365.