Na vrsti je 4. tek v ELGONova Notranjskem tekaškem pokalu 2012. 3. junija bomo tekli ob jezeru.

Leta 2010 se je proga nekoliko spremenila. Proga je postala še lažja in hitrejša, poleg tega pa ima tudi en klanec manj. Proga se ne začne v klanec, zato je še bolj primerna za večino tekačev, rekreativcev in reaktivcev. Tekači so jo na lanskem teku pozitivno sprejeli.

Športna zveza Cerknica vas vabi v nedeljo, 3.6.2012, ob 9:30 v Ribiški kot na Cerkniškem jezeru. Sebastjan in prijatelji so pripravljeni.

Razpored vseh štartov je sledeč:

  • 9:30 kategoriji P1/F1 – 700 m
  • 9:35 kategoriji P2/F2 – 1000 m
  • 9:45 kategoriji P3/F3 – 1500 m
  • 10:00 člani in članice na 9,2 km

Štart vseh tekov bo tokrat na isti črti, kot cilj vseh tekov.

ZEMLJEVID PROGE:

TOCJ trasa - Vabilo na 16. Tek ob Cerkniškem jezeru NTP 2012 - Vabilo na 16. Tek ob Cerkniškem jezeru

Trasa 9,2 km: Štart v križišču pri Ribiškem kotu v smeri vasi Otok, naravnost prav preko Otoka nato v križišču za Laze desno proti Zadnjemu kraju skozi gozd do naslednjega križišča, kjer zavije desno (ne gor v klanec) nadaljuje do ceste ob jezeru, kjer zavije levo in nato naravnost proti Ribiškem kotu. Trasa teka je bila spremenjena leta 2010. Izpusti strm klanec na začetku.

Proga je večji del ravninska, le čez vas Otok se rahlo vzpne in spusti nazaj na gladino jezera.
Okrepčevalnice bodo letos kar tri, tako da bo za hidracijo dobro poskrbljeno.
Otroci bodo tekli enako kot pretekla tri leta.
Štart in cilj mladine bo na ciljni črti članskega teka, torej bodo tekli ob jezeru proti vasi Otok. Vsaka kategorija bo imela obrat na polovici svoje dolžine tako, da udeleženci pritečejo nazaj v štartno ciljni prostor.
PRIJAVE: Prijave bodo zbirali od 8:00 do 9:10 na prireditvenem prostoru v Ribiškem kotu(na hribčku nad štartom). Prosimo upoštevajte vsa navodila in napotke prijavne ekipe. Tečemo na lastno odgovornost, prireditev bo ob vsakem vremenu. Tek poteka po Pravilih ELGO Nova NTP 2012!

Štartnina je za člane 10 €za otroke brezplačno.

Štartne številke se po koncu teka vračajo.

Višinski profil proge:

profil proge 300x180 - Vabilo na 16. Tek ob Cerkniškem jezeru

Proga je skoraj ravninska, nekaj je krajših vzponov in spustov, predvsem v drugem delu trase.

Rezultati teka : 2009,  2010, 2011

VREME: napoved za Cerknico.

Oglejte si še slike z lanskega teka.

Vse informacije o prireditvi: in

Pridružite se nam tudi na  Facebooku.

Tudi letos bomo za tekače, ki se bodo udeležili vseh tekov v pokalu, pripravili na slavnostni prireditvi po koncu sezone v Kulturnem domu v Cerknici posebna priznanja. Torej še dodaten razlog več, da se udeležite vseh osmih tekov in se s tem zapišete med najbolj vztrajne tekače na Notranjskem. Tisti, ki ste bili na Maistrovem teku in na Križni gori in Slivnici, vas pričakujemo tudi na tem teku icon wink - Vabilo na 16. Tek ob Cerkniškem jezeru .

PARTNERJI ELGO Nova NTP 2012:
fso%20120x60 - Vabilo na 16. Tek ob Cerkniškem jezeru Izvedbo programa je omogočilo sofinanciranje Fundacije za šport in Občine Cerknica.
Športna zveza
Cerknica
Športna zveza Cerknica je nosilec ELGO Nova Notranjskega tekaškega pokala 2012

elgonova big logo 270 - Vabilo na 16. Tek ob Cerkniškem jezeru

Generalni sponzor pokala je podjetje Elgo Nova