EN NTP2011 RGB lezeci 300x107 - Vabilo na 15. Tek ob Cerkniškem jezeruPo Teku na Slivnico je v ELGO Nova NTP 2011 na vrsti že 15. Tek ob Cerkniškem jezeru. To bo četrta tekma v pokalu.

Lansko leto se je proga nekoliko spremenila. Proga je postala še lažja in hitrejša, poleg tega pa ima tudi en klanec manj. Proga se ne začne v klanec, zato je še bolj primerna za večino tekačev, rekreativcev in reaktivcev. Tekači so jo na lanskem teku pozitivno sprejeli.

Športna zveza Cerknica vas vabi v nedeljo, 5.6.2011, ob 9:30 v Ribiški kot na Cerkniškem jezeru. Sebastjan in prijatelji so pripravljeni.

Razpored vseh štartov je sledeč:

• 9:30 kategoriji P1/F1 – 700 m
  • 9:35 kategoriji P2/F2 – 1000 m
  • 9:45 kategoriji P3/F3 – 1500 m
  • 10:00 člani in članice na 9,2 km

Štart vseh tekov bo tokrat na isti črti, kot cilj vseh tekov. Trasa pa poteka takole:

ZEMLJEVID PROGE:

TOCJ trasa - Vabilo na 15. Tek ob Cerkniškem jezeru

Trasa 9,2 km: Štart v križišču pri Ribiškem kotu v smeri vasi Otok, naravnost prav preko Otoka nato v križišču za Laze desno proti Zadnjemu kraju skozi gozd do naslednjega križišča, kjer zavije desno (ne gor v klanec) nadaljuje do ceste ob jezeru, kjer zavije levo in nato naravnost proti Ribiškem kotu. Trasa teka je bila spremenjena lansko leto. Izpusti strm klanec na začetku.

Proga je večji del ravninska, le čez vas Otok se rahlo vzpne in spusti nazaj na gladino jezera.

Okrepčevalnice
bodo letos kar tri, tako da bo za hidracijo dobro poskrbljeno.
Otroci bodo tekli enako kot pretekli dve leti.
Štart in cilj mladine bo na ciljni črti članskega teka, torej bodo tekli ob jezeru proti vasi Otok. Vsaka kategorija bo imela obrat na polovici svoje dolžine tako, da udeleženci pritečejo nazaj v štartno ciljni prostor.

PRIJAVE: Prijave bodo zbirali od 8:00 do 9:10 na prireditvenem prostoru v Ribiškem kotu(na hribčku nad štartom). Prosimo upoštevajte vsa navodila in napotke prijavne ekipe. Tečemo na lastno odgovornost, prireditev bo ob vsakem vremenu. Tek poteka po Pravilih ELGO Nova NTP 2011!
Štartnina je za člane 10 €, za otroke brezplačno.

Štartne številke se po koncu teka vračajo.

Višinski profil proge:

profil proge 300x180 - Vabilo na 15. Tek ob Cerkniškem jezeruProga je skoraj ravninska, nekaj je krajših vzponov in spustov, predvsem v drugem delu trase.

Rezultati teka v predlanskem in lanskem letu: 2009,  2010

VREME: napoved za Cerknico.

Oglejte si še slike z lanskega teka.

Vse informacije o prireditvi: in

Pridružite se nam tudi na  Facebooku.

NOVO v ELGO Nova NTP:

Letos bomo za tekače, ki se bodo udeležili vseh tekov v pokalu, pripravili na slavnostni prireditvi po koncu sezone v Kulturnem domu v Cerknici posebna priznanja. Torej še dodaten razlog več, da se udeležite vseh osmih tekov in se s tem zapišete med najbolj vztrajne tekače na Notranjskem. Tisti, ki ste bili na Maistrovem teku in na Križni gori in Slivnici, vas pričakujemo tudi na tem teku ;).

Sponzorji letošnjega Teka ob Cerkniškem jezeru so:

eclipse logo 300x123 - Vabilo na 15. Tek ob Cerkniškem jezeru

images - Vabilo na 15. Tek ob Cerkniškem jezerulogotip - Vabilo na 15. Tek ob Cerkniškem jezeru

Zala 300x238 - Vabilo na 15. Tek ob Cerkniškem jezeru

Mule Bar logo - Vabilo na 15. Tek ob Cerkniškem jezeru

sensilab logo - Vabilo na 15. Tek ob Cerkniškem jezeru

images1 - Vabilo na 15. Tek ob Cerkniškem jezeru

logo nivea 300x87 - Vabilo na 15. Tek ob Cerkniškem jezeru

Tek ob Cerkniškem jezeru pa še podpirajo:

ELGO NOVA D. O. O.
TKD SOVICA
GRIFON D. O. O.
FIZIO ANDREA
DRUŠTVO TABORNIKOV ROD JEZERSKA ŠCUKA CERKNICA
GASILSKO DRUŠTVO CERKNICA
JP KOMUNALA CERKNICA D. O. O.
FUNDACIJA ZA ŠPORT
NOTRANJSKO-KRAŠKE NOVICE
KOZMETIKA AFRODITA D. O. O.
ŽOLNA ŠPORT
VO2 SPORT
BINONI D. O. O.

PARTNERJI ELGO Nova NTP 2011:
fso%20120x60 - Vabilo na 15. Tek ob Cerkniškem jezeru Izvedbo programa je omogočilo sofinanciranje Fundacije za šport.
Športna zveza Cerknica je nosilec ELGO Nova Notranjskega tekaškega pokala 2011

elgonova big logo 270 - Vabilo na 15. Tek ob Cerkniškem jezeru

nkr3 - Vabilo na 15. Tek ob Cerkniškem jezeru

Medijski sponzor pokala so NKR novice