polhove stopinje 5 pasica - Vabilo na 5. Tek po polhovih stopinjah - NTP 2008

Znova vas vabimo k gradu Snežnik, tokrat na 5. Tek po polhovih stopinjah, ki bo to soboto 20.9.2008 ob 14:45. Tek bo otvoritev Polharske noči, spored tekmovanj pa je:

14:45 – teki za mladino (kategorije od P/F1 do P/F3). Razdalji sta 600 m (P/F1 in 2) ter 1500 m (P/F3). Točne ure štartov tekov mladine bodo napovedane na prireditvenem prostoru.

15:15 – tek na 14,6 km (šteje za NTP) in tek na 7,3 km, ki ne šteje za pokal. Start obeh tekov je skupen.

POZOR!
Kategorije
na teku  14,6 km so standardne kot na drugih tekmah Notranjskega tekaškega pokala, v teku izven konkurence NTP na 7,7 km pa le ena ženska in ena moška kategorija.

ZEMLJEVID PROGE:

Trasa: gozdne poti in makadam

Rekord proge (14,6 km):

M: Tadej Drobnič – 0:54:08
Ž: Anita Kos – 1:08:12 (2007)

Okrepčevalnice: 2

Teče se dva kroga, prvi se začne s krogom okoli jase prireditvenega prostora in nadaljuje proti Šmarati. Trasa nato poteka ob gozdu do Nadleškega polja, zavije nazaj proti Šmarati, jo prečka ter se vrne na isto pot po kateri teče od prireditvenega prostora. Ko zaključujemo prvi krog, se vrnemo do prireditvenega prostora, jaso ponovno obkrožimo v isti smeri, kot na začetku prvega kroga in nato ponovimo pot čez Nadleško polje. Ko zaključujemo drugi krog se ravno tako vrnemo v krog okoli jase in cilj je tik nad prireditvenim prostorom.
Trasa za mladinske kategorije bo posebej označena.

Dostop do gradu Snežnik:
Oglejte si interaktivni zemljevid poti do gradu Snežnik v vasi Kozarišče. Dovoljeno bo parkiranje na parkirišču pred gradomin podZagradnimi njivami.

polhove trasa - Vabilo na 5. Tek po polhovih stopinjah - NTP 2008
VIŠINSKI PROFIL PROGE:

Dolžina: 14,6 km

Profil navidezno prikazuje strme vzpone, dejansko pa je tek pretežno ravninski z nekaj “kucli”.

Profil označuje celotno progo, torej dva kroga od starta do cilja. Trasa bo primerno označena.

polhove profil - Vabilo na 5. Tek po polhovih stopinjah - NTP 2008

PRIJAVE bodo zbirali od 13.30 do 14.30 na prireditvenem prostoru v Zagradnih njivah pri Gradu Snežnik v Kozariščah. Prosimo upoštevajte vsa navodila in napotke prijavne ekipe. Tečemo na lastno odgovornost, prireditev bo ob vsakem vremenu. Tek poteka po Pravilih NTP 2008! Štartnina je za člane (v konkurenci NTP in izven konkurence NTP) 10 €, za teke mladine brezplačno. Štartnina tokrat vključuje topel obrok, osvežilno pijačo med tekom in na cilju, ribiški stolček, brezplačen ogled polharskega muzeja… in seveda tiste okolivratne uteži in peharje za najboljše.
Tekmovalci v teku na 7,7 km izven konkurence NTP dobijo medaljo le v kategoriji moški absolutno in ženske absolutno.

Rezultati prejšnjih let: 2007 (v rezultatih NTP 2007)

Vse informacije o prireditvi: dusan.bavec(at)volja.net

Pogrešate kakšno informacijo o prireditvi, ki je pred nami in se je nameravate udeležiti? Imate mnenje ali predlog? Zapišite jih v Komentar – to možnost najdete tu spodaj.

PARTNERJI NTP 2008:
fso%20120x60 - Vabilo na 5. Tek po polhovih stopinjah - NTP 2008 Izvedbo programa je omogočilo sofinanciranje Fundacije za šport.
Obcina%20Cerknica 60 - Vabilo na 5. Tek po polhovih stopinjah - NTP 2008 Občina Cerknica
oron 150 - Vabilo na 5. Tek po polhovih stopinjah - NTP 2008 Lokalna kabelska postaja TV Oron
VD logotip 46 - Vabilo na 5. Tek po polhovih stopinjah - NTP 2008 Vrhunski dosežek, raziskovalno glasilo o vzdržljivosti, moči in kondiciji