pasica 14tocj2010 - Vabilo na 14. Tek okoli Cerkniškega jezera

Tek z najdaljšo tradicijo v NTP ima letos novo traso in en vzpon manj. Zaključimo skupaj spomladanski del NTP 2010.

Letos je glavna novost v našem pokalu ravno spremenjena, hitrejša in lažja trasa najbolj priljubljenega teka v NTP – Teka okoli Cerkniškega jezera. Ker se proga tokrat ne začne v klanec verjamemo, da bo še bolj primerna za večino tekačev, rekreativcev in reaktivcev. Športna zveza Cerknica vas vabi v nedeljo 6.6.2009 ob 9:30 v Ribiški kot na Cerkniškem jezeru. Sebastjan in prijatelji so pripravljeni.

Razpored vseh štartov je sledeč:

  • 9:30 kategoriji P1/F1 – 700 m
  • 9:35 kategoriji P2/F2 – 1000 m
  • 9:45 kategoriji P3/F3 – 1500 m
  • 10:00 člani in članice na 9,2 km

Štart vseh tekov bo tokrat na isti črti, kot cilj vseh tekov. Trasa pa poteka takole:

ZEMLJEVID PROGE:
PREBERI PONOVNO:***
Trasa 9,2 km: Štart v križišču pod Ribiškim domom v smeri vasi Otok, naravnost prav preko Otoka nato v križišču za Laze desno proti Zadnjemu kraju skozi gozd do naslednjega križišča, kjer zavije desno (ne gor v klanec) nadaljuje do ceste ob jezeru, kjer zavije levo in nato naravnost proti Ribiškem kotu. Teče se torej v obratni smeri kot prejšnja leta in izpusti klanec nad Ribiškim kotom.

Okrepčevalnici
bosta dve.
Otroci bodo tekli enako kot pretekli dve leti. Štart in cilj mladine bo na ciljni črti članskega teka, torej bodo tekli ob jezeru proti vasi Otok. Vsaka kategorija bo imela obrat na polovici svoje dolžine tako, da udeleženci pritečejo nazaj v štartno ciljni prostor.

*** Opis proge je bil napačno zapisan wink - Vabilo na 14. Tek okoli Cerkniškega jezera

TOCJ trasa - Vabilo na 14. Tek okoli Cerkniškega jezera


VIŠINSKI PROFIL PROGE:

Proga je večji del ravninska, le čez vas Otok se rahlo vzpne in spusti nazaj na gladino jezera.

 

 

Sliko višinskega profila je ukradel medo… ker je bila napačna icon7 - Vabilo na 14. Tek okoli Cerkniškega jezera

PRIJAVE: Prijave bodo zbirali od 8:00 do 9:10 na prireditvenem prostoru za Ribiškim domom (na hribčku nad štartom). Prosimo upoštevajte vsa navodila in napotke prijavne ekipe. Tečemo na lastno odgovornost, prireditev bo ob vsakem vremenu. Tek poteka po Pravilih NTP 2010! Štartnina je za člane 10 €, za otroke brezplačno.
Pozor, štartne številke se po koncu teka vračajo.

Rezultati prejšnjih let: 2006, 2007, 2008, 2009

VREME: napoved za Cerknico.

Vse informacije o prireditvi: oz. postavite vprašanja spodaj v komentarje

PARTNERJI NTP 2010:  

fso%20120x60 - Vabilo na 14. Tek okoli Cerkniškega jezera

Izvedbo programa je omogočilo sofinanciranje Fundacije za šport.

Športna zveza Cerknica

 

Športna zveza Cerknica je nosilec Notranjskega tekaškega pokala 2010
Kovinoplastika Loz - Vabilo na 14. Tek okoli Cerkniškega jezera Kovinoplastika Lož
svarog wellness - Vabilo na 14. Tek okoli Cerkniškega jezera Wellnes Svarog – Andi Fit, Andreja Podobnik s.p.
Novolit logo - Vabilo na 14. Tek okoli Cerkniškega jezera Novolit, Nova vas