4. Tek na Cinkovec 2008

Jesenski del Notranjskega tekaškega pokala 2008 je pred nami. Četrti tek pokala 2008 je prav tako četrti Tek na Cinkovec. Posebnost te prireditve je vzpon tekačev in kolesarjev, zato vabljeni oboji v nedeljo 7.9.2008 ob 10:00 pred obnovljeni grad Snežnik v Kozariščah. Organizator vzpona je ŠRD Snežnik-Kozarišče, ki je znano po dobri izvedbi podobnih prireditev.

Razpored vseh štartov je sledeč:

• 10:00 kategoriji P3/F3 – 1600 m (2 kroga)
  • 10:10 kategoriji P2/F2 – 800 m (1 krog)
  • 10:15 kategoriji P1/F1 – 800 m (1 krog)
  • 10:25 kolesarji na 5,4 km
  • 10:30 člani in članice na 5,4 km

Pozor, teki za osnovnošolce bodo pred tekom za člane začenši z najstarejšimi (P/F3) do najmlajših (P/F1)! Štart in cilj tekov za mladino bo zelo blizu prijavnemu prostoru, torej bodo starši lahko spremljali otroke na štartu in jih pozdravili ob prihodu v cilj. Dobr’, ne :D

ZEMLJEVID PROGE:

Trasa 5,4 km:
Štart je na cesti Kozarišče – Mašun in poteka po tej cesti do nekakšnega prelaza pod vrhom Cinkovca.

Okrepčevalnica
bo na 3. km.

Teki mladine bodo ravninski in bodo izvedeni v okolici gradu Snežnik.

Rekord proge (5,4 km):

M: 21:46 – Malavašič Borut (2007)
Ž: 26:50 – Anita Kos (2007)

Dostop do gradu Snežnik:
Oglejte si interaktivni zemljevid poti do gradu Snežnik v vasi Kozarišče. Dovoljeno bo parkiranje na parkirišču pred gradom.

Trasa teka na Cinkovec

VIŠINSKI PROFIL PROGE:

Kolesarjenje in tek potekata z nekajminutnim zamikom po isti makadamski rahlo vzpenjajoči se senčni trasi, ki skozi prostrane gozdove pelje proti Leskovi dolini in naprej proti Mašunu. Štart je ob nogometnem igrišču pri gradu Snežnik na nadmorski višini 582 m, cilj pa pod vrhom Cinkovca, na 817 m nadmorske višine.

Višinski profil in karta izmerjena z GPS napravo Garmin Forerunner 305 v jasnem vremenu . Natančnost cca +/- 8m.

Profil teka na Cinkovec

PRIJAVE: Prijave bodo zbirali na dan prireditve od 8:30 do 9:30 na prireditvenem
prostoru, ki bo na nogometnem igrišču pred gradom Snežnik. Prosimo
upoštevajte vsa navodila in napotke prijavne ekipe. Tečemo na lastno
odgovornost, prireditev bo ob vsakem vremenu. Tek poteka po Pravilih NTP 2008! Štartnina je za člane in pohodnike 10 €, za teke mladine brezplačno.

Rezultati prejšnjih let: 2007 (v rezultatih NTP 2007)

Vse informacije o prireditvi: dusan.bavec(at)volja.net

Pogrešate kakšno informacijo o prireditvi, ki je pred nami in se je
nameravate udeležiti? Imate mnenje ali predlog? Zapišite jih v Komentar
– to možnost najdete tu spodaj.

PARTNERJI NTP 2008:
fundacija za šport Izvedbo programa je omogočilo sofinanciranje Fundacije za šport.
Občina Cerknica Občina Cerknica
TV Oron Lokalna kabelska postaja TV Oron
Vrhunski dosežek Vrhunski dosežek, raziskovalno glasilo o vzdržljivosti, moči in kondiciji