Rezultati 22. teka na Slivnico, NTP ebm-papst 2023

V idealnem vremenu je potekal 22. tek na Slivnico, ki je tokrat privabil 145 tekačic in tekačev. Na glavnem teku, ki poteka iz Grahovega do vrha Slivnice, je teklo 81 udeležencev.

Začelo se je s cicitekači, ki so tekli na najkrajši razdalji pri OŠ Grahovo. Osnovnošolci so tekli po zgornjem naselju Grahovega. Otroških udeležencev je bilo tako 64. Udeležba na tekih tako počasi, a vztrajno raste.

TKD Sovica in PGD Grahovo so zagotovili novo uspešno izvedbo, prav tako pogostitev s čevapčiči pri gasilnem domu.

Zmagovalca kraljevske preizkušnje sta postala Philip Yazbeck Lavrič Pregelj, ki je v finalnem delu teka strl odpor Tadeja Osvalda, tretji je bil Tadej Vehovec. Pri dekletih je suvereno zmago osvojila Manca Caserman, druga je bila Lara Jernejčič in tretja Mateja Lah, vse 3 so domačinke.

Oglejte si:

Rezultati 22. Tek na Slivnico – trojke (2023)
22. tek na Slivnico – točkovanje po kategorijah (2023)
22. tek na Slivnico – točkovanje absolutno (2023)
22. tek na Slivnico – rezultati po kategorijah (2023) (1)
22. tek na Slivnico – rezultati absolutno (2023) (1)
22. tek na Slivnico – CICITEK (2023) 

FOTOGALERIJA TEKA – FOTO JOŽE OPEKA

Karavana Notranjskega tekaškega pokala se sedaj seli v Cerknico, kjer bo potekal 2. Cerkniški polmaraton, ki vključuje tako otroške teke, tek na 10km (šteje za NTP) in polmaraton. Prijave in informacije na www.maraton-cerknica.si ter na dan dogodka.

Sponzor Notranjskega tekaškega pokala 2023 je ebm-papst.