Rezultati 11. Bistrškega teka

Oglejte si rezultate 11. Bistrškega teka, ki šteje za Notranjski tekaški pokal ebm-papst 2018 in je danes potekal na Črnih Njivah na Ilirsko Bistrico. V odraslih in otroških kategorijah se ga je udeležilo skupaj čez 200 tekačic in tekačev.

Črne njive nad Ilirsko Bistrico so bile drugič zapored prizorišče teka za Notranjski tekaški pokal ebm-papst. Poleg tega je tek štel tudi za primorske pokalne teke, kar je pomenilo, da je bila druščina sila pestra. Organizatorji, TD Bistrc, so organizirali tudi teka na 17 in 31km, ki pa nista štela za pokalno tekmovanje.

Sobotno jutro je bilo za tek kar primerno, nočna nevihta je ohladila ozračje, kljub temu pa so bile zaradi veliko vlage razmere za tek zahtevne.Velika olajševalna okoliščina je relativno visoka nadmorska višina prizorišča,ki se giblje okrog 700m in več.

35142563 2146606745353570 1356124731027226624 n - Rezultati 11. Bistrškega teka

Tekli so tudi otroci na krajših tekih. Veliko je bilo notranjskih tekačev, ki so jim mešali štrene primorski mladinci in obratno. Tek, ki šteje za dva pokala, je vsekakor posebnost v tem pogledu. Poleg je bilo tudi pestro dogajanje na Črnih njivah (masaže, meritve telesa in drugo).

Glavni tek odraslih, ki je šel v točkovanje NTP ebm-papst, je postregel z zanimivimi boji do zadnjih metrov. Proga, ki naredi v 9,8km 220m višinskim metrov gor in dol, se v prvi polovici vzpenja, v drugi pa konkretno spušča in s tem dopušča velike napredke v zadnjem delu, saj je precej pomembno, da v klanec ne porabimo vseh atomov moči, saj je spust tehničen in je potrebno teči hitro in z glavo.

Pri fantih je slavil Jaka Grže, drugi je bil Davor Krašovec, tretji lanski zmagovalec Miha Marinč. Pri dekletih je slavila Sergeja Lipušček, ki je bila razred zase in je krojila vrh celo pri fantih, druga je bila Kristina Ipavec in tretja še ena Kristina, Kristina Vanceta.

11. bistrški tek – rezultati absolutno
11. bistrški tek – rezultati po kategorijah

11. bistrški tek – točkovanje absolutno
11. bistrški tek – točkovanje po kategorijah

FOTOGALERIJA:

Avtor fotografij je Jože Opeka. Obsežne albume si lahko ogledate na njegovem FB profilu:

FOTOGRAFIJE Jože Opeka

FOTOGRAFIJE Venčeslav Japelj

Naslednji tek v NTP ebm-papst 2018 je Tek po sledeh medveda, ki bo 11.8.2018 v Loškem Potoku.

Partnerji NTP ebm-papst 2018:

Generalni sponzor pokala je podjetje ebm-papst.
Izvedbo programa je omogočilo sofinanciranje Fundacije za šport, Športne zveze Cerknica in občine Cerknica   fso%20120x60 - Rezultati 11. Bistrškega teka
 14519778 1859873500907694 1047403299859943743 n - Rezultati 11. Bistrškega teka– podpornik in donator                 znak obcina cerknica napis zgoraj - Rezultati 11. Bistrškega teka