Notranjski tekaški pokal 2020 kot pokal odpovedan
Lokalna in globalna situacija nam v tem trenutku, kljub temu, da se zadeve premikajo v pozitivno smer, ne omogočajo izpeljave Notranjskega tekaškega pokala, kot smo ga vajeni, zato smo bili organizatorji največjega športnega rekreativnega dogodka na Notranjskem prisiljeni v nekatere spremembe za letošnje leto.

POMEMBNE INFORMACIJE:

  • jesenski teki, ki bodo izvedeni, se ne točkujejo
  • na koncu leta ni zaključne prireditve
  • teki, ki bodo izpeljani, bodo potekali po pravilih NTP 2020
  • kategorije in podelitve ostanejo za posamezen tek, kot so bile
  • odpovedani so že bili Tek na Slivnico, Tek ob Cerkniškem jezeru in Bistrški tek
  • prestavljen je Tek na Križno goro
  • ostali teki ostajajo v določenih terminihNaša velika želja je, da izvedemo drugo polovico pokala v polnem obsegu. Želimo si znova videti tekačice in tekače na notranjskih tekih, zato računamo, da bo prvi tek izpeljan po razporedu v mesecu avgustu!

Vendar pa v nedeljo, 7. junija, vabljeni na trening test proge Tek ob Cerkniškem jezeru. Dobimo se ob 8:00 na Dolenjem Jezeru, po vodenem ogrevanju pa odtečemo 11.5km dolgo traso, v cilju bo poskrbljeno za okrepčilo.